Zawodnicy

Import zawodników z pliku xls

Import zawodników z pliku xls

Tomasz Cybulski
1 miesiąc temu

Aby masowo dodać zawodników i konta opiekunów za jednym razem, wybierz opcję importu danych z pliku. Aby wejść do importera, wybierz z lewego menu opcję dziennik zawodnicy import. W tym oknie możesz wgrać plik Excel z listą zawodników. Na podstawie tej listy zostaną wygenerowane loginy i hasła dla zawodników i rodziców.

Plik może zawierać szeroki zakres danych, począwszy od imienia i nazwiska, przez adres zamieszkania, numery telefonów zawodnika i rodzica, a skończywszy nawet na numerze PESEL. Najważniejszą zasadą jest rozbicie wszystkich danych na pojedyncze kolumny.

table.png

Tak przygotowany plik możesz śmiało zaimportować do systemu.

35.png

Po wgraniu pliku do systemu, musisz przejść proces identyfikacji kolumn. Polega on przypisania odpowiedniego typu danych do elementu znajdującego się w każdej z kolumn. Na wskazanym obrazku, zidentyfikowałeś już kolumny z imieniem, nazwiskiem oraz adresem e-mail. Do identyfikacji został numer telefon, dlatego też z rozwijanej listy musisz wybrać opcję "telefon". W kolejnym kroku zdecydujesz czy dla tworzonych kont ma zostać wygenerowany login i hasło oraz czy mają zostać utworzone konta opiekunów.

36.png